Maj 19 2011

7 sposobów, jak żyć lepiej

Autor: o godz. 16:11 kategoria: Szczęscie

Autorem artykułu jest Jacek Bąk

Podaję siedem sposobów, jak można uczynic swoje życie bardziej pełnym. Te sposoby nie wyczerpują tematu, jak sądzę, ale skłaniają do zastanowienia i do spróbowania. Zapraszam.

1. Planuj swój dzień, a w nim drobną przyjemność dla siebie samego

– wtedy, zamiast najczęściej robić wyłącznie to, czego inni oczekują, będziesz mógł zadbać o siebie. Bądź kapitanem swego okrętu – i zacznij od czegoś małego. Jest takie powiedzenie,że kto nie planuje – ten planuje porażkę. Zatem, co powiemy o tym, kto planuje? kto planuje ten zwycięża. Bądź zwyciezcą! Bierz kartkę. Pisz

2. W ciągu dnia staraj się zawierzyć opatrzności, a unikaj życia w strachu


To dwie strony medalu: albo żyjesz w miłości – w zawierzeniu i w wewnętrznym optymiźmie, albo żyjesz w strachu. A strach powoduje,że odczuwasz napięcie, stres. Próbujesz rozgarniać chmury, ktore sie gromadzą nad Tobą, ale to nie likwiduje strachu – tylko go odsuwa. Cóż, przeciwstawieniem strachu jest Miłość. Radość. Wyobraź sobie coś co jest dla Ciebie miłością. To może być taki pierwszy krok.

3. W ciągu dnia pielęgnuj uczucie miłości do świata, a unikaj złości

– to także dwie strony medalu: albo żyjesz w miłości do świata, albo żyjesz w złości. Co może oznaczać,że często dopuszczasz złość, która promieniuje na innych – czy zasłużyli czy nie. Skłania ludzi dookoła Ciebie do odpowiedzi, które także mogą być złością. Złośc na złość – chyba, że trafisz na kogoś wyjątkowego. W sumie życie w złości to podobna rzecz, jak to życie w strachu – przeciwstawieniem jest Miłość. Spróbuj odpuścić i zamień złość na wewnętrzne uczucie miłości.
Można się tego nauczyć!restaurant_120x600

4. W ciągu dnia – przynajmniej dwa razy rozjaśnij się wewnętrznie

Napięcie, które jest w człowieku – drugi człowiek odczuwa. To się po prostu udziela, nie trzeba żadnych słów. I odwrotnie, spokój, który jest w człowieku – drugi człowiek także odczuwa. Na tej samej zasadzie, bez słów.
Zatem,jeśli chcesz żyć po słonecznej stronie życia – naucz się wewnętrznie rozjaśniać. Zrób z tego nawyk – a to oznacza konieczność ćwiczenia przez miesiąc. Dlatego może nie jest to takie proste, jak od razu może sie wydawać – ale spróbuj! Zobaczysz, jak to jest. Piosenki, które podtrzymują – pomagają w tym rozjaśnianiu. I pomagają trwać w decyzji o zmianie życia na co dzień.

5. Dbaj o to, żeby rozjaśniac się w dłuższej perpektywie – przedwczoraj, wczoraj, dziś, jutro itd
Zauważ,że napięcie z przedwczoraj dodaje się do napięcia z wczoraj i do tego z dzisiaj – rozumiesz, że stopniowo człowiek może gorzknieć, a na pewno jego wewnętrzny optymizm opada. To jest proces, który trwa, jeśli mu na to pozwolimy.

Ale my nie pozwalamy: ja nie pozwalam, Ty nie pozwalasz. Zatem, dbasz o własny stan duszy – i zachowujesz wewnetrzną miłość, optymizm. Powiedzmy – patrząc z boku- zachowujesz dziecięcą naiwność. Ale nie daj się omamić, to raczej pozorne wrażenie, bo pod spodem jest przecież rozum i myśl… Jeśli jednak czujesz,że kiedyś byłeś radośniejszy – powrót także jest procesem. Trwa. Sróbuj jednak, okaż wytrwałość… bo warto!

6. Zrozum dokładnie co to znaczy rozjaśniać się wewnętrznie

– najczęściej wystarczy intuicyjne rozumienie rozjaśniania się. Ale czasem trzeba to powiedzieć to wprost: mówię o uczuciu, o emocji jak najbardziej pozytywnej, pełnej miłości, pełnej światła. Jestem miłością – dostaję miłość, daje miłość, kocham. Właściwie nie wystarczy tego zrozumieć, trzeba skupić się i poczuć tę miłość w sobie. Bo, na pewno gdzieś tam jest.

7. Słuchaj piosenek, które podtrzymują

Piosenki, o których piszę to jeden ze sposobów dokładania do całej historii swego życia zapisanej w podświadomości zapisów pozytywnych. Zapisów, które wzmacniają i które przydadzą się w przyszłości. Cóż, możesz zacząć to robić. Ale jeśli chcesz zmienić swoje życie na lepsze – wręcz musisz to robić! Szczegóły w stopce.

Jacek Bąk

Styl życia z piosenkami, które podtrzymują to głębszy stopień odbioru tych piosenek. Odbioru, powiedziałbym czynnego, świadomego, nakierowanego na swój własny cel. Zapraszam na blog www.jacekbak.wordpress.com.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe::

  • jak żyć lepiej
  • jak zyc blog
  • jak lepiej żyć

Na razie brak odpowiedzi

RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.