Sie 08 2011

Dominikana – kolejny mały kroczek ku realizacji marzenia.

Autor: o godz. 21:42 kategoria: Dominikana

Wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie…..

Od ostatniego wpisu usilnie szukałem jakiś tanich, październikowych lotów do Rzymu. (Ponieważ to z Rzymu mieliśmy lecieć na Dominikanę) Nawet myślałem, że może by tak lecieć dwa dni wcześniej w środę, ponieważ wtedy byłby najtańszy lot w okolicach 400 zł. Pojawiły się jednak nowe okoliczności. Pierwsza, to wpis na forum gdzie toczy się dyskusja na temat GroupOn’wej Dominikany. Matea26 napisał   o tym, że wycieczki wykupione z Rzymu tak czy siak transferowane są do Mediolanu a tam zapakowane do Boeinga wylatują na drugi kraniec oceanu. Więc po co lecieć do Rzymu? Teoretycznie żeby pozwiedzać, jednak to są dodatkowe koszty, a tych na razie chcemy unikać.
Wpis na forum swoja drogą, sprawdzić informacje i tak trzeba , więc Nika wysmarowała maila do biura z pytaniem jak to jest faktycznie, ponieważ musimy już rezerwować bilety.
O dziwo, w ciągu paru minut zadzwonił pan z biura i wytłumaczył,  że WSZYSTKIE wrześniowe i październikowe wycieczki odlatują właśnie z lotniska Malpensa niedaleko Mediolanu.

Mając już (chyba) pewne informacje odpaliliśmy wyszukiwarkę lotów http://www.fru.pl/
i …w pierwszej chwili oniemiałem – bilety z Katowic do Mediolanu Bergamo za 4 zł, szybko się jednak okazało, że to na środę 26.10.11, na piątek 28.10.11 były po już 19 zł. Mimo że trochę się wahaliśmy czy nie lecieć na dwudniowe zwiedzenie Mediolanu wygrała opcja piątkowa. Chociaż bilety były w zasadzie tanie bo po 19 zł i tak wyszło razem 228 zł. Puryści od taniego latania pewnie teraz kręcą nosem ponieważ można było jeszcze z tej ceny ściągnąć 54 zł płacąc kartą CitiBanku oraz dopiero w październiku płaciliby za ewentualny bagaż. Pewnie mają rację, ale my MAMY już REZERWACJĘ. Czemu tylko w jedną stronę? Ponieważ dalej nie ma 100% pewności kiedy i jak dokładnie wrócimy. Po drugie na dzień powrotu tj. 06.11.11 są jeszcze dość drogie bilety.

Teraz dalej siedzimy na http://www.fru.pl/ i tym razem przeglądamy hotele, na razie po to żeby po przyjeździe z Bergamo do Mediolanu , zwalić cały majdan bagażowy albo do schowka, albo już do jakiegoś taniego hotelu i wyruszyć na cały dzień podbijać Mediolan.

Wyszukiwarki tanich lotów:http://www.fru.pl/ (polecam  loty a, potem zakładka hotele)
Homepage – www.tripsta.pl
Bilety lotnicze Ryanair
Bilety lotnicze Wizz Air
Bilety lotnicze LOT (ta ostatnia może trochę mniej tania :P, ale często może uratować tyłek kiedy już nie ma innych lotów.)
eSKY.pl – Internetowe Centrum Podróży

Oczywiście dalej przeglądam

logo_120x60

Na razie brak odpowiedzi

RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.