Niech żyje zdrowy rozsądek

Tak się czasem zastanawiam, dlaczego ludzie zachowują się tak a nie inaczej. Lub inaczej: mądrze i głupio. Szczególnie w dobie ogólnie dostępnego Internetu. Przykładem niech będzie Dominikana. To, że leży na Karaibach powszechnie wiadomo, jaki tam jest klimat – można doczytać – klimat morsko-tropikalny, temperatury sięgające 31-33 stopni Celsjusza, zaś woda nagrzewa się do 28-29 stopni. Duża wilgotność powietrza, okresowe burze. I co najważniejsze – huragany najczęściej pojawiające się od czerwca do listopada.

Do czego zmierzam?

Obserwując jak szybko znikały wycieczki na Dominikanę z Groupona na terminy czerwcowo-sierpniowe, zastanawiałam się, dlaczego ludzie pakują się w sam środek okresu huraganowego, deszczowego i ogólnie jak na Dominikanę nieciekawego (tak wiem, niektórzy powiedzą, że tak im wypadł urlop – ok., sprawa dyskusyjna).

Czy wynika to z niewiedzy (no ale jak, przecież wujek Google zna odpowiedź na wszystkie pytania), czy też z tak mocno zakorzenionego w nas przyzwyczajenia, że jak wakacje to wtedy kiedy dzieciaki mają wakacje i tak nam zostało. Dlaczego nasz brak elastyczności powoduje, że wydając ciężkie pieniądze, narażamy się na takie atrakcje jak ewakuacja z Dominikany? link do artykułu z Gazety. pl  Dominikana Przygotowania przed nadejściem tropikalnego Jak ktoś lubi maksymalne dawki adrenaliny – czemu nie 😉

Jaki będzie tego efekt? wrócą ci globtroterzy i na wszelkich możliwych forach obsmarują biuro podróży, Groupona, przewoźnika itd. za swoją głupotę – do której oczywiście nikt się nie przyzna. Przecież płace to wymagam… dorzucą do tego niewłaściwy kolor piasku, który wbijał im się w skarpety w sandałach, jakiegoś robala w wannie, znajdą odpadający tynk, brak schabowego i tysiące innych bzdur, byle tylko zniechęcić im podobnych a samemu mieć dziką satysfakcję „że całe te Karaiby są przereklamowane”…

 

Życzyłabym sobie i Wam Drodzy Czytelnicy, aby ciekawość świata wiązała się z dociekliwością i chęcią poznania a nie tylko możliwościami.

 

Udanych wakacji!

NIKA

 

travel_728x90

Category: Dominikana  Tags: ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Skomentuj

Prosze zalogowac sie wtedy bedziesz mogl skomentowac ten post.