Manifest szczęśliwego człowieka

Czytając książkęJak przestać się martwić i zacząć żyć Dale Carnegie natknąłem się na coś takiego. Jak dla mnie jest to manifest człowieka szczęśliwego

WŁAŚNIE DZIŚ

1. Właśnie dziś będę szczęśliwy. Zakłada to prawdziwość tego, co powiedział Abraham Lincoln, że „większość ludzi jest dokładnie w takim stopniu szczęśliwa, w jakim nastawi na szczęście swój umysł”. Szczęście przychodzi z wewnątrz. Nie zależy od czynników zewnętrznych.
2. Właśnie dziś spróbuję dostosować się do tego, co jest, zamiast usiłować dostosować wszystko wokół do moich Własnych życzeń. Przyjmę swoją rodzinę, pracę i los takimi, jakie są, i dopasuję się do nich.
3. Właśnie dziś zadbam o swoje ciało. Będę je gimnastykował, dbał o nie i pielęgnował, nie nadużyję go ani nie zaniedbam, aby stało się perfekcyjnym mechanizmem pracującym dla mnie.
4. Właśnie dziś zadbam o swój umysł. Nauczę się czegoś pożytecznego. Nie będę umysłowym leniem. Przeczytam coś, co wymaga wysiłku, myślenia i koncentracji.
5. Właśnie dziś na trzy sposoby będę ćwiczył mego ducha: Zrobię dla kogoś coś dobrego i nie pozwolę, aby odkrył, że to ja. Zrobię, co najmniej dwie rzeczy, których nie chcę robić, jak poleca dla wprawy William James.
6. Właśnie dziś będę miły. Będę wyglądał najlepiej, jak potrafię, będę mówił powoli, działał uprzejmie, nie będę szczędził pochwał i nie będę niczego krytykował ani nikogo za nic winił: nie będę próbował ulepszać i uczyć innych.
7. Właśnie dziś spróbuję żyć tylko dzisiejszym dniem i nie będę usiłował rozwiązywać wszystkich życiowych problemów na raz. Przez 12 godzin mogę zdobyć się na robienie rzeczy, które przerażałyby mnie, gdybym miał je robić całe życie.
8. Właśnie dziś będę działał planowo. Napiszę, co chcę robić w ciągu każdej godziny. Mogę nie zrealizować planu w całości, ale będę się starał. Pozbędę się dwóch wad gorszych niż plagi: pośpiechu i niezdecydowania.
9. Właśnie dziś poświęcę pół godziny tylko na wypoczynek. Pomyślę też o Bogu, aby nabrać perspektywy w spojrzeniu na swoje życie.
10.Właśnie dziś nie będę się bał być szczęśliwy, cieszyć się tym, co piękne, kochać i wierzyć, że ci, których kocham, też mnie kochają.

DALE CANEGIE
Jak przestać się martwić i zacząć żyć.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe::

  • właśnie dziś będę szczęśliwy
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Mozesz zostawic swoj komentarz, or trackback from your own site.
Skomentuj

Prosze zalogowac sie wtedy bedziesz mogl skomentowac ten post.